5 INVESTORŮ, KTERÝM SE VYPLATÍ SVĚŘIT VAŠE PENÍZE

5 INVESTORŮ, KTERÝM SE VYPLATÍ SVĚŘIT VAŠE PENÍZE 1

Každý vám řekne, že je snazší peníze utratit jak vydělat. Proto vám nabízíme seznam investorů, kteří z ničeho udělali majetek. Možná vás někdo z nich inspiruje.

Příběhy deseti miliardářů, kteří nedokončili vysokou školu

1.WARREN BUFFET (84)

Pozice: zakladatel holdingu Berkshire Hathway Bydliště: Omaha, NE

Stav: ženatý, 3 děti

Vzdělání: Columbia University

Majetek: 68 miliard dolarů

buffet

Největší světová celebrita mezi investory a momentálně třetí nejbohatší člověk na zeměkouli získal přezdívku „věštec z Omahy“ díky přesnému odhadu vývoji burzy a schopnosti nacházet podhodnoceny firmy jako kdysi American Express. Se svým konzervativním přístupem (neinvestují do něčeho, čemu nerozumím) se stal nejúspěšnějším investorům vůbec.

2.Carl Icahn (78)

Pozice: zakladatel Icahn Capital Management Bydliště: New York, NY

Stav: ženatý, 2 děti

Vzdělání: bakalář, Princeton University

Majetek: 26 miliard dolarů

Carl Icahn, founder of Icahn & Co., speaks at the Wharton Economic Summit in New York in this February 1, 2006, file photo. Billionaire investor Icahn has secured one out of four board seats he sought at drugmaker Forest Laboratories Inc in a bitter proxy fight, according to an early tally of shareholder votes at the company ‚s annual meeting on August 15, 2012. REUTERS / Chip East / Files ( UNITED STATES – Tags: BUSINESS)

Momentálně nejbohatší muž na Wall Street, je známým králem takzvaného aktivistického investování, při kterém se přes odkup značného podílu ve firmě můžete významně podílet na řízení chodu firmy. Nevyhýbal se ani obrovským firmám, jako Texaco, Western Union nebo Time Warner.

3.GEORGE SOROS (84)

Pozice: zakladatel fondu Soros Fund Management, LLC Bydliště: Katonah, NY

Stav: ženatý, 5 dětí

Vzdělání: bakalář, London School of Economy

Majetek: 24 miliard dolarů

BERLIN, GERMANY – ZÁŘÍ 10: Billionaire investor George Soros speaks on „The Tragedy of the European Union“ as a guest of The Institute for Media and Communications Policy on September 10, 2012 in Berlin, Germany. Soros said the biggest danger facing Europe through the Eurozone debt crisis is deflation, which the current conservative policies by the Bundesbank that push for austerity in debtor nations will only accelerate. (Photo by Sean Gallup / Getty Images)

Jeho život je jako příběh z hollywoodských trháků. Po emigraci z Maďarska vystudoval v Londýně ekonomickou školu a živil se jako průvodce a číšník. Později začal obchodovat v bance. Po přestěhování do New Yorku založil v roce 1969 vlastní hedgeový fond s kapitálem 12 milionů dolarů. V Roku 1992 se společně se Stanem Sruckenmillerom proslavil úspěšným útokem na britskou libru, což mu zajistilo pověst muže, který dostal na kolena Bank of England.

4.RAY DALI (65)

Pozice: zakladatel, ředitel investiční firmy Bridgewater Associates Bydliště: Greenwich, CT

Stav: ženatý, 4 děti

Vzdělání: MBA, Harvard

Majetek: 15,21 miliardy dolarů

DALIA

Král branže hedgeových fondů. Bridgewater, který založil v roce 1957, je největší hedgeová firma na světě s kapitálem zhruba 160 miliard dolarů. Klíčovou položkou je fond All Weather. Dali proslul odvážným používáním strategie investování risk-parity, kde jde, jednoduše řečeno, o razantní snížení podílů obligací ve prospěch akcií. V roce 2007 úspěšně předpověděl globální finanční krizi.

5.RONALD Perelman (71)

Pozice: specialista na účelové odkup akcií

Bydliště: New York, NY Stav: ženatý, 8 dětí s pěti ženami

Vzdělání: MBA, Wharton School

Majetek: 14,4 miliardy dolarů

NEW YORK, NY – JUNE 02: Event Honoree, Ronald O.Perelman attends the 33rd Annual Police Foundation gala at The Waldorf = Astoria on June 2, 2011 in New York City. (Photo by Jamie McCarthy / Getty Images)

Obchodovat se učil od otce přímo v praxi. Ještě v době, kdy byl žákem základní školy, s ním chodil na obchodní jednání. První vlastní obchod uskutečnil v roce 1978, kdy koupil podíl ve společnosti Cohen-Hatfield, která dodává na trh šperky.

O sedm let později ji prodal. Opakovaně použil green mailing, když po nákupu značného balíku akcií přiměl firmu k jejich zpětnému odkupu (aby se nestal většinovým vlastníkem firmy a nemohl ji ovládat) pochopitelně za vyšší cenu.