Milujete ruční práce a poměrně dobře ovládáte pletení i háčkování a nyní zvažujete, že byste se pustili také do šití? Víme, jak a čím začít a jaké látky a pomůcky si pořídit.
Základní vybavení na šití pro začátečníky
Každý začátečník, který se chce naučit šít jako mistr, si potřebuje koupit základní vybavení a obrnit se trpělivostí. Co si tedy v galanterii zakoupit?
Řiďte se následujícím seznamem:
- jehly na ruční šití i do šicího stroje,
- bavlněné nitě,
- krejčovské nůžky,
- krejčovský metr,
- pravítko,
- krejčovskou křídu,
- bavlněné látky.
Právě bavlněné látky jsou pro začátečníky nejvhodnější, protože se s nimi krásně pracuje.
Šití v ruce versus šití na stroji
Na úplném začátku se musíte rozhodnout, zda chcete šít v ruce nebo na stroji. Ovládání šicího stroje je sice snadné, ale chvilku může trvat, než ho dokážete ovládat zcela v souladu se svými představami. Jakmile si však práci s ním osvojíte, práce vám půjde rychle od ruky. Ruční šití je ovšem terapeutické a v některých případech dokonce nezbytné. Osvojte si základní stehy a trénujte si ruční šití na výšivkách.
Postupujte pomalu a zdolávejte výzvy
Jakmile pro vás nebude problém vést steh rovně, do obloučku či do vlnovky, nebojte se vrhnout do náročnějších projektů a skutečně si něco ušít. Pro začátek můžete vyzkoušet ušít povlaky na polštáře, následně si ušít plátěnou tašku a pak přejít rovnou na složitější střihy. Místem, kde si nakoupíte veškeré vybavení pro své šicí projekty, je galanterie Bubulakovo, jež má bohatou nabídku látek a dalších nezbytných doplňků.
Všechny začátky jsou složité a musíte být trpěliví a nevzdávat se. U šití to platí dvojnásob. Jakmile za sebou budete mít první ušitý povlak na polštář či k dokonalosti dovedenou výšivku, uvidíte, že budete namotivovaní pouštět se do stále složitějších projektů.
Zdroj obrázku: Drobot Dean / stock.adobe.com