Chcete mít doma hodinky za 14 milionů korun ? Kupte HARRY WINSTONA

Chcete mít doma hodinky za 14 milionů korun ? Kupte HARRY WINSTONA 1

Řada Historoire De Tourbilion může v blízké budoucnosti způsobit pořádné bolení hlavy inženýrům značky Harry Winston. Každá jejich novinka má mnoho novinek, složitých technických řešení a neustále roste jejich komplikovanost. Proto nemusí dlouho trvat, kdy ve firmě narazí na technické limity.

Zatím se jim povedl parádní kousek, jejich poslední novinka Harry Winston Histoire De Tourbillon 7 opět posouvá hranice technických možností o kousek dopředu. Oproti minulému roku je posun opravdu razantní. Jejich loňský model stál 14 milionů korun.

Právě ten měl kalibr indikovaný ve dvou časových pásmech a hlavně obsahoval trojosý toubillion. Skládal se ze 700 součástek a jeho výkonnostní rezerva byla na 80 hodin. Pouzdro mělo 55 mm a bylo z titánu. Už tehdy se každý ptal, zda se to dá ještě překonat.

A odpověď, ano, dá. S jejich modelem s označením číslovkou 7. Místo jednoho triple-axisu tourbillonu použili dva dvojosé s diferenciálem. Ten na ciferníku organizuje taneční show , na kterou má vliv redukce vlivu poloh a gravitace.

Podle dokumentace může ručně natažený kalibr HW 4502 v porovnání s jeho předchůdcem působit jako jeho chudý příbuzný. Má jen 507 dílů, 84 rubínových ložisek. I jeho rozměry jsou srovnatelné s normálními hodinkami, které běžně nosíme na zápěstím (43,5 x 8,65 mm). Harry Winston hlavně vedle sebe umístil dva toubillony s odlišnými trajektoriemi.

)Tourbillon-6-ablogtowatch-3

Jednotlivé bi-axialové tourbillony obsahují 117 komponentů. Průměrná váha jednotlivé součástky vychází na neuvěřitelných 0,0065 g. Kvůli jejich malé velikosti, museli být tourbillony skládané pod mikroskopem. Jsou nakloněné pod úhlem 30 stupňů vůči svému okolí.

Frekvence nastavení je na 21600 půlkmitů za hodinu (3Hz). Plná rotace jeho vnitřní části se dokončí za 45 sekund, venkovní za 75 sekund. Při plném natáhnutí hnací pružiny v třech koaxiálně zapojených per se tourbillonu neukončí dříve než za 55 hodin.

Díky tourbillonu se zpřehlednil ciferník. Ciferník je vyrobený z eloxového hliníku a je otevřený (openworked). Na ručičky a dva indexy bylo naneseno superluminium. Zajimavý je i otočný indikátor pohybové rezervy (pozice 6:00).

Je futuristický a hlavně účelný. Pouzdro je z 18-karátového zlata o průměru 50,9 mm a výšce 17,9 mm. Sklíčko má antireflexní úpravu se zafírovým sklíčkem. A právě díky tomu je sledování tourbillonu zážitkem.

Do obchodů Harry Winston pustí dvacet ks hodinek. Deset jich bude s červenými detaily a deset s antracitovými. Cena předešlého modelu byla 14 milionů, ale nového ještě nebyla stanovena. Mělo tak již být učiněno na veletrhu v Baselworldu, ale z neznámých důvodů se tak nestalo.