Pravděpodobně by vám ani jen ve snu nenapadla myšlenka, že díky potvrzení příchozích žádostí na Facebooku se může váš život prodloužit i o několik let. Vědci svou činnost věnovali studiu vlivu Facebooku a jeho úkonů více než deset let. Nepopiratelně šokujícím tvrzením je fakt, že uživatelé, kteří jsou v online světě o něco více, aktivnější, si díky přijímání příchozích přátelství svůj život užijí o něco déle.
Informovali o tom studie, které byly zveřejněny v National Academy of Science pod vedením univerzitního profesora Williama HOBBYT a profesora Jamese Fowlera který přednáší na kalifornské univerzitě v San Diegu. Potvrdily, že v online sféře existuje jakýsi vztah mezi zdravotním stavem lidí a jejich sociálními mediálními účty.
Odborníci tvrdí, že Facebook uživatelé, kteří radostně klikají na “přidat přítele,“ mají menší riziko úmrtnosti, avšak z tohoto hlediska je zcela jedno, kdo žádost posílá. Podle informací riziko smrti stoupá překvapivě pro lidi mimo online sítí, jakož i pro uživatele, jejichž aktivita je zařazena mezi nízkou až střední úroveň.
Během své vědecké práce si Hobbs a Fowler během šesti měsíců “půjčili“ mediální údaje – data od více než 12 milionů uživatelů z Kalifornie, ještě v roce 2011. Během let 2010 – 2013 vědci pracovali na porovnávání záznamů z kalifornského ministerstva zdravotnictví. Pokud byste si mysleli, že se zabývali otázkou facebookových profilů, pravděpodobně byste se od jejich momentálního záměru o něco více vzdálili. Hledali totiž odpověď na otázku, kolik lidí v průběhu těchto let zemřelo.
Nakonec přece jen přišli k závěru, že skutečná přímá souvislost mezi lidským zdravím, facebokovým iniciátorem a příjemcem žádostí skutečně neexistuje. Zdá se, že nakonec došlo k nejednomu osobnímu zklamání.