Do rukou se nám dostal špičkový smartphone od korejského výrobce LG. Jde o velmi zajímavý kousek, při kterém si přijdou na své zejména technologičtí nadšenci. Tabletofon s kovovým rámem obsahuje duální QHD displej, šestijádrový procesor, 4 GB RAM, 16 Mpix fotoaparát s optickou stabilizací, duální přední kameru, snímač otisků prstů a 3 000 mAh odnímatelnou baterii.
Zařízení láká zejména na dvojici displejů, dvojici předních kamer, pokročilou výbavu či zvýšenou odolnost konstrukce.
Designově se telefon od konkurence liší zejména výraznými kovovými bočními stěnami z chirurgické oceli. Ty jsou spolu s ostatními konstrukčními prvky zárukou zvýšené odolnosti při pádu. Tělo zvládne pád ze 1,2 metrové výšky, směrován na rohy a displej. Bohužel konstrukce není odolná vůči prachu a vodě. Na bocích odolná ocel, vpředu a vzadu zase odolný dura skin materiál připomínající gumu. Přesto telefon nevypadá jako odolný tank, ale spíše jako designový šperk.
LG V10 je poměrně velkým tabletofonem, úhlopříčka displeje dosahuje 5,7-palce. Přesto se dá na větší rozměry velmi rychle zvyknout. Pohodlnější manipulaci v jedné ruce napomáhá zaoblené provedení bočních stěn, jejichž povrch je však kluzký co nám ze začátku dost vadilo. Pogumovaná zadní stěna je na tom lépe. Dura skin je velmi zajímavým a inovativním materiálem, který se vůbec neklouže. S většími rozměry jde ruku v ruce i vyšší hmotnost 192 gramů.
Při vlajkové lodi LG G5 jsou tlačítka situovány v bočních stěnách, při LG V10 to neplatí. Všechna tlačítka se nacházejí vzadu pod fotoaparátem. Jde o dvojici tlačítek hlasitosti tlačítka napájení uprostřed s integrovanou čtečkou otisků prstů. Zda je toto řešení lepší nebo horší necháme na vás. Nám takové ovládání nevadilo, spíše naopak. Podstatné je, že čtečka otisků fungovala spolehlivě a rychle. V horní stěně je zabudován infraport k ovládání techniky v domácnosti. Musíme uznat, že vše fungovalo tak, jak má. Mezi podporovanými zařízeními najdete všechno možné, od klasiky v podobě televizoru, přes projektor až po klimatizaci.
Kapitolu samu o sobě představuje displej. Jde o velký 5,7-palcový IPS displej s jemným QHD rozlišením a jeden podstatně menší (2,1“), ale stejně jemný (513 ppi) mini displej umístěný v horní části. V obou případech jde o IPS panely. Na mini displeji si můžete nechat zobrazit při vypnuté obrazovce libovolný text, nebo datum a čas. Kromě toho se zde v zhasnutém stavu zobrazuje také ikona počasí, stav baterie a název a číslo dne. Při jakékoliv přijaté zprávě se v tomto malém displeji zobrazí notifikace s bližšími informacemi. Displej si našel využití i přímo v jiných aplikacích. V aplikaci fotoaparátu se na tomto místě zobrazí nabídka režimů, během nahrávání zase možnost přiblížení videa apod.
Osobně jsem druhému mini displeji na chuť nepřišel, je však velmi pravděpodobné, že jeho funkcionalitu ocení nejeden technologický nadšenec.
Audio konektor se usídlil ve spodní stěně a dělá společnost microUSB konektoru a hlasitému reproduktoru. Hlasitý reproduktor si zaslouží pochvalu za rozumné umístění a také za kvalitu. Řadí se k tomu lepšímu, ale na reproduktor v iPhonech stále nemá. Zadní stěna nabízí možnost odnětí zadního krytu což je vždy lepší než unibody konstrukci kterou disponují téměř všechny současné vlajkové lodi. Pod krytem V10-ky lze nalézt odnímatelnou baterii a sloty pro nános a microSD kartu. Interní úložiště nabízí kapacitu 32 GB. Vnitřní stěna zadního krytu obsahuje velkou NFC anténu, kterou oceníte při párování s příslušenstvím, příp. při platbách nebo jiných bezkontaktních službách.
Hlavní displej zaujme velmi jemným rozlišením a věrným zobrazením barev. Nabízí dobré pozorovací úhly a slušnou čitelnost na přímém slunci. LG V10 je na tom výkonově podobně jako loňská vlajková loď LG G4. Obsahuje šestijádrový Snapdragon 808 od Qualcommu s grafickým procesorem Adreno 418. Stejný čip obsahuje např. Microsoft Lumia 950, BlackBerry Priv či Nexus 5X. Konektivita je také na velmi dobré úrovni. Kromě NFC nechybí podpora sítí LTE i několik možností sdílení obsahu do jiných zařízení. Např. zrcadlení obsahu přes Miracast, výměna obsahu mezi produkty LG přes SmartShare Beam nebo nastavení smartphonu jako serveru médií.
LG V10 je mimořádně rychlý smartphone. Je opravdu radost pracovat s tak rychlým prostředím, mimořádně svižným multitaskingem a reakcemi bez zaváhání.
Vedle dvou displejích tu máme i dvojici předních fotoaparátů. Zadní fotoaparát nabízí max. rozlišení 16-megapixelů, laserové zaostřování a optickou stabilizaci obrazu. Kvalitou snímků určitě nezklame. Dokonce ani v noci, kdy i při nižším osvětlení odvádí slušnou práci. Snímat při max. rozlišení je možné při poměru stran 16: 9 přičemž v automatickém režimu lze nahrávat videí v UHD rozlišení. Manuální režim nahrávání videí nabízí mnoho možností. Od přizpůsobení obrazu, až po nahrávání zvuku s filtrem hluku nebo nastavením směrování zvuku. Na přední straně jsou k dispozici hned dva fotoaparáty. Oba poskytují rozlišení 5-megapixelů, ale jeden z nich nabídne širokoúhlou optiku, ideální pro snímání autoportrétů. Kvalitou snímků při dobrých světelných podmínkách nezklame.
Zařízení obsahuje i 32bitový HiFi DAC režim, který lze blíže přizpůsobit v nastaveních. Smartphone stačí nakrmit kvalitním zvukem, připojit kvalitnější sluchátka a rázem dostanete telefon, který nemá konkurenci. Balení sice nabízí relativně kvalitní sluchátka, ty však doporučujeme vyměnit za ještě kvalitnější. Baterie s kapacitou 3 000 mAh je vyjímatelná. Potěší funkce rychlého nabíjení, která dokáže telefon dobít z nuly na 60% za přibližně 33-35 minut. Na maximální kapacitu je nutná jedna hodina a deset minut.