Další podivná muzea světa

Mezinárodní muzeum špionáže, Washington DC, USA

Mezinárodní muzeum špionáže (International Spy Museum) představuje více jak 750 artefaktů spojených se špionáží včetně předmětů, které používala KGB v době Studené války. Návštěvník muzea si může zahrát na agenta a zúčastnit se zážitkového programu Undercover Mission („Tajná mise“). Při ní bude procházet muzeem, zatímco bude testován a sledován, a nakonec dostane zprávu o tom, jak si vedl. Muzeum jde s dobou, takže má také Cyber Command Simulation, kterého se můžete zůčastnit a zhodnotit, jak přesné jsou tajné informace zmiňované ve filmech.  

 

Cup Noodles Museum, Yokohama, Japonsko

Máte raději pikantní kuřecí nebo hovězí příchuť? Pokud se nemůžete rozhodnout, můžete vytvořit vlastní originální příchuť nudlí v kelímku (Cup Noodle) z 5460 možných kombinací v pozoruhodném a kuriozním muzeu. Nachází se v něm také model přístřešku, kde Momofuku Ando vynalezl první instantní nudle vůbec. V tom pak pokračoval a vytvořil společnost Nissin, což je značka, která představila známé nudle v kelímku světu.  

 

Muzeum miniaturních knih, Baku, Ázerbájdžán

Díky asi 5500 miniaturním knihám z více jak 60 zemí světa prohlásila Guinnessova kniha rekordů tohle muzeum, za „největší soukromou sbírku knižních miniatur světa“. Témata jsou přitom široká, od dětských knížek až po zpěvníky s texty písní Beatles. K nejcennějším kusům patří miniaturní vydání Koránu z roku 1672 nebo Puškinova Evžena Oněgina z roku 1837.

 

Muzeum tužek Derwent, Keswick, Anglie

Když bylo v 16. století v údolí Borrowdale objeveno velké naleziště grafitu, jako první ho začali používat místní farmáři ke značení dobytka. Pomalu a jistě se použití grafitu/tuhy rozšířilo na výrobu tužek a nedaleké město Keswick se v 19. století stalo vzkvétajícím centrem jejich výroby. V roce 1916 vznikla tužka Cumberland Pencil a první barevná tužka Derwent byla představena v roce 1938. Dnes se zde nachází muzeum mapující fascinující historii oboru. 

Nejpodivnější muzea světa