Řekněme, že se vám nemusí zamlouvat skupina milionářů – teenagerů, která vzešla z Hollywoodu, resp. hudebního průmyslu, ale existují i mladí lidé, kteří si zaslouží váš obdiv, protože dosáhli podobný úspěch staromódním způsobem: prostřednictvím tvrdé práce.
Většina z nich není slavná ani se nenarodila do bohaté rodiny s výsadami. Jediné, co měli, byl nápad a odhodlání, že se to stane realitou.
Cameron Johnson a pohlednice
Když Camerona rodiče požádali, aby navrhl pozvánky na dovolenkovou párty, kterou připravovali, pravděpodobně netušili, jak daleko to dojde. Výsledek jeho práce natolik zaujal, že nadšení lidé z celého okolí mu začali nabízet peníze za designové návrhy.
Ve věku 11 let vydělal několik tisíc dolarů za „Cheers and Tears“, jeho vlastní kolekci blahopřání. Peníze vydělané prodejem pohlednic posloužily na další byznys, vytvořil svůj první on-line projekt SurfingPrizes.com. Stránka brzy vydělávala kolem 300.000 dolarů.
Zatímco vystudoval vysokou školu, Cameron nahromadil čisté jmění v součtu aktiv s odhadem 1 milion dolarů. Cameron prodal značku a softwarovou společnost ve věku 19 let, ale ponechal si databázi zákazníků, čímž si ponechal prostor do budoucna na jiné obchodní aktivity.
Fraser Doherty a babiččin džem
Už jako 14-letý použil Fraser recept své babičky, aby její skvělý domácí džem prodával svým sousedům v Edinburghu. Během dvou let se džem stal tak oblíbeným, že o Fraserovi se mluvilo téměř po celém Skotsku.
„SuperJam“, což byla jeho přezdívka, následně odešel ze školy a začal pracovat na plný úvazek. O rok na to oslovil řetězce supermarketů ve Velké Británii, které začaly prodávat džem ve všech 184 svých obchodech.
Vzal si půjčku od místní banky, kterou použil na pokrytí výdajů, ale už o dva roky Fraser zaznamenal obrat přes milion dolarů. Později vydal knihu s názvem „Superjam Cookbook“, v níž říká, že není posedlý penězi, pouze dělá marmeládu, protože to je to, co miluje dělat.
Sean Belnick a nábytek
Seana natolik zaujal nápad prodávat věci on-line, že ve věku 14 let navrhl svou první webovou stránku. Jeho prvotní rozpočet byl něco více než 500 dolarů, a proto začal prodávat zprvu malé položky, jako například Pokemon karty, aby se nejprve seznámil s procesem prodeje.
Zanedlouho už přešel na prodej kancelářského nábytku, který mu přinesl na prahu dvacítky milionové zisky. Sean vždycky říkal, že pokud chcete být úspěšným, musíte mít touhu uspět a riskovat.
Musíte milovat vzrušení a mít ambiciózní cíle. V současnosti zaměstnává více než 75 zaměstnanců, kteří již pracují pro něj, a vyrábějí mu zisky v hodnotě 50 milionů USD.
Nick D’Aloisio a smartphony
Sedmnáctiletý Nick D’Aloisio vytvořil ve svém volném čase smartphonovou aplikaci, kterou koupila společnost Yahoo za 30.000.000 dolarů.
Student z Wimbledonu se učil kódovat ve věku 12 let a tato dovednost se mu vyplatila, když konečně vytvořil aplikaci, která vzbudila pozornost.
Nick říká, že má v plánu investovat peníze, které vydělal z prodeje a nabízí následující rady pro další nadějné vývojáře:
„Pokud máte dobrý nápad nebo si myslíte, že na trhu je mezera, jděte s tím prostě ven a spusťte to, protože na celém světě jsou investoři, kteří hledají něco, do čeho mohou investovat. “
Adam Horwitz a mobilní monopolizér
S cílem vytvořit milionovou společnost do věku 21 let, Adam Horwitz začal vytvářet různé startovací stránky, když měl jen 15 let.
Vytvořil několik, které propadly, než konečně prorazil se svým prvním úspěšným podnikem Mobile Monopoly, což je aplikace, která učí uživatele jak obrátit každou „babku“.
Prodej aplikace si vysloužil šestimístný zisk, který využil na financování svého dalšího nápadu YepText, což jsou textové reklamní služby pro firmy. Pro ostatní, kteří chtějí proniknout na trh s tvorbou aplikaci nabízí tyto rady:
„Když někdo říká, že neexistuje, abyste vydělali peníze on-line, kecá. Nemusíte poslouchat, co říkají ostatní.
Dennodenně jsem to poslouchal od přátel, kteří mi nevěřili, že bych mohl vydělávat peníze, ale jakmile se to stalo, spadla jim čelist. Tak jen do toho! “
Tyler Dikman a technologie Tycoon
Tyler Dikman začal vydělávat peníze stejně jako většina ostatních dětí, sekáním trávníku, prodejem limonády a hlídáním dětí. Dokonce dělal kouzelnickou show na oslavách narozenin za $ 25.
Ve věku 10 let dostal první počítač, který rozebral, aby ho prostudoval zevnitř. Když se dozvěděl více o počítačích, začal je opravovat pro své učitele v osmé třídě, což ho přivedlo ke zjištění, že by si mohl účtovat za opravy.
Netrvalo dlouho a vydělával 15 dolarů za hodinu. Protože nějaký čas hlídal děti viceprezidenta firmy Merrill Lynch – Malcolma Taaffea, ten mu nabídl stáž, což později vedlo k práci na plný úvazek. Tyler měl na starosti nákup počítačů, jejich nastavení, školení a řešení problémů.
Ve věku 15 let založil Cooltronics, firmu, která opravovala počítače. Zaměstnal několik přátel, kteří pracovali dlouhé hodiny, díky čemuž společnost prodává, dodává a nastavuje PC pro zákazníky. BusinessWeek ho označila za jednoho z 25 top podnikatelů pod 25 let.
John Koon: módní finančník
John je typický americký podnikatel. Otevřel vůbec první obchod s autodíly v New Yorku, začal vydělávat miliony ve věku 16 let ve společnosti Extreme Performance Motorsports, která se stala jedním z hlavních dodavatelů pro MTV reality show Pimp My Ride.
Nechtěl se omezit pouze na automobily a rozhodl se vyzkoušet oblast módy, takže brzy založil oděvní společnost s rapperem Young Jeezy. Koon vydělal neuvěřitelných 40.000.000 dolarů v tomto byznysu a je údajně na nejlepší cestě, aby se stal miliardářem.