Videohry se během let staly pevnou součástí života dětí i dospělých. Některé se staly legendárními pro svou hratelnost, jiné okouzlily grafikou, další zase celkovým dojmem, no a zapomínat netřeba ani na skupinu nejhorších kousků, jaké kdy spatřily světlo světa. Jistě, většinou jde o subjektivní dojem a to, co se líbí jednomu člověku, nemusí zaujmout toho druhého. V případě několika her se však veřejnost do puntíku shodla v tom, že jde o odpad. Například Hong Kong 97.
V tomto případě se však nebavíme o obyčejné nevydařené hře. HK 97 je příšerná až do takové míry, že se během let stala kultovní záležitostí a lidé ji ocenili titulem „tak špatné, až je to dobré.“ V Japonsku si vysloužila přívlastek „kusage“ – na h..o hra. Grafika příšerná, příběh ještě horší, hratelnost nulová. Nikoho zřejmě nepřekvapí fakt, že byla vyrobena přibližně za týden a prodávat ji odmítla většina kamenných obchodů doby minulé. Společnost HappySoft po vytvoření svého mistrovského díla zanikla a nikdo o ní nikdy více neslyšel. Nemožné je dokonce sehnat cartridge s hrou, stejně jako jeho fotografii. Videohra proto získala nádech tajemnosti. Naštěstí existují různé emulátory, umožňující tento „skvost“ určený pro Super Famicom zprovoznit.
HK 97 byla vydána v roce 1995 a její děj se odehrává o dva roky později, když se lidé v Číně začali hromadně stěhovat do Hong Kongu a spouštět vlnu násilí. Zajímavostí je, že jde o jednu z mála her, ve kterých se používají vulgarismy neboť Číňané byli označeni za „sku … ne ošklivých červeňák.“ Hlavním protagonistou je Chin, příbuzný Bruce Leeho, kterého reprezentuje podobiznu Jackieho Chana z filmu Wheels on Meals. Ano, mluvíme pravdu. Vaším úkolem je vyhladit 1,2 miliardy populace této země. Hlavním záporákem je obskura vypadající a špatně odříznuta hlava někdejšího revolucionáře Denga Siao-pchinga, který je ve videohře prohlášen za mrtvého, ačkoli v té době ještě žil. Zde však absurdnosti nekončí.
Celou hrou se ozývají první dva tóny z dětské čínské písně „I Love Beijing Tiananmen,“ která je více než otravná. Hudba přestane hrát jen tehdy, pokud vypnete celou hru, neobsahující žádné zvuky. V noci tedy určitě spát nebudete. Co se týče samotné hratelnosti, jde o nepovedenou „jakože střílečku“, ve které se snažíte sestřelovat nepřátel a pokud porazíte hlavního bosse (zmíněnou hlavu Siao-pchinga), hra se restartuje a začne znovu. Zmínit je třeba také její náročnost.
Tvůrci si nelámali hlavu ani s právy na používání ochranných značek, protože během střelby můžete na pozadí spatřit loga značek Coca-Cola či Asia Television. V průběhu let se objevilo několik nadšenců, kteří se snažili záměrně vytvořit ještě horší hry, například TW2001, ale faktem zůstává, že královnou nejhorších her zůstává jedině Hong Kong 97.