Zatímco jeho větší bratr Manhattan sbírá všechny výhody publicity, Brooklyn vždy zůstával spíše uzavřený a zaměřený na rodiny. To však dnes přestává platit a začínají sem mířit turisté. V průběhu let se jen pár návštěvníků vydalo za řeku East River, aby si poslechli koncert v inovativní Brooklynské hudební akademii (BAM), projeli se na horské dráze na ostrově Coney Island nebo se vydali na obchůzku po barech v „alkoholové zóně“ za East Village, ve Williamsburgu. Dnes se Brooklyn stává nutnou zastávkou pro turisty a zde uvádíme jeho nejoblíbenější atrakce.
Spousty lidí mířících z Manhattanu přechází přes Brooklynský most, nebo se aspoň vydají do jeho poloviny udělat si pár snímků. Ale nejzajímavější způsob, jak se dostat do Brooklynu, je klasickým dopravním prostředkem, lodí, tak jako předtím, než zde vyrostly mosty. Newyorské vodní taxi vyplouvá z několika míst podél řeky Hudson na Manhattanu (včetně W 44th St a W 23rd St) a míjí Sochu svobody, než dorazí k historickému brooklynskému molu Fulton Ferry Landing ležícímu přímo pod Brooklynským mostem. První loď vyplouvá v 11 hod. dopoledne. U mola se nachází podnik s nejlepší pizzou v New Yorku, Grimaldi’s ležící o blok dál, a také pěkné výhledy z Empire-Fulton Ferry v okrsku DUMBO.
New York miluje pouliční festivaly, a ten nejzajímavější, nejrozmanitější a nejzábavnější z nich bývá brooklynský Atlantic Antic. Koná se na Atlantic Avenue, která odděluje centrum města od stěsnaného okrsku BoCoCa (Boerum Hill, Cobble Hill a Carroll Gardens). Navštivte jednodenní každoročně pořádaný festival a spatříte zde kapely R&B v pastelových oblecích hrající vedle obchodů se starožitnostmi, mohutné Řekyně tančící vedle grilů pod širým nebem a indie rockery v nedbalých džínách vedle stánků s thajskými nudlemi. Ulice Smith Street, která se táhne jižním směrem od Atlantic Ave, nabízí další možnosti jídla a může se chlubit nejaktivnější restaurační scénou v Brooklynu.
Drsný nábřežní okrsek ležící mimo dosah metra (který byl mj. inspirací pro film z roku 1954 V přístavu s Marlonem Brandem) dnes začíná být rušným místem, protože zde zastavují vyhlídkové lodě a místo plánuje zabrat IKEA (stav v létě 2009). Také byla nedaleko otevřena nová prodejna Fairway ve skladišti z 19. století, z jejíhož „bagel baru“ venku máte přímý výhled na Sochu svobody. Velká část okrsku Red Hook však zůstává negentrifikovaná, i když severo-jižní ulice Van Brunt Street zaznamenává více života díky tomu, že nabízí pár dobrých restaurací a jednu skvělou kavárnu. Hlavní akce zde však probíhá na fotbalovém hřišti (na rohu Bay St a Clinton St), kde mnoho místních latinsko-amerického původu o víkendech hrají skutečný fotbal, a zdejší pouliční stánky produkují lákavé jihoamerické huarache (podlouhlá placka z kukuřičné mouky, srolovaná a naplněná fazolemi a salsou, sýrem, kyselou smetanou a grilovaným masem) a tacos. Je to nesporně nejlepší mexické jídlo v New Yorku. Můžete se sem dostat autobusem ze zastávky metra Carroll Street (trasy F a G), autobusem B61, anebo autobusem B77 z 5. Avenue a 10th Street v Park Slope.
Nedoceňovaný brooklynský 585akrový Prospect Park je vlastně pokračováním Central Parku a už jeho tvůrci ho považovali za lepší než jiné. To lze popřít jen těžko, protože (na rozdíl od Central Parku) Vám zde nikdo nebrání, abyste si na jeho širokých trávnících zahráli fotbal, americký fotbal nebo kriket. Kolem parku vede silnice, která o víkendech patří cyklistům a bruslařům. Na krytém pódiu se konají letní koncerty, z nichž mnohé mají vstup zdarma. Kromě toho také kroužek temperamentních bubeníků hrajících o víkendech na jihovýchodním konci (východně od jezera Prospect Lake) stojí za spatření, k čemuž Vás může nalákat i zdejší nabídka karibského občerstvení. U severozápadního vstupu do parku z Grand Army Plaza (na rohu Eastern Parkway a Flatbush Ave) se tyčí pamětní oblouk vysoký 24 m věnovaný veteránům americké Občanské války. Podívejte se, jestli nemá otevřené dveře: uvnitř můžete spatřit uskladněné velké loutky používané v pouličních průvodech. Východně od Atlantic Avenue v okrsku Prospect Heights se nachází Brooklynské muzeum. První sobotu v měsíci nabízí vstup zdarma, takže zde můžete poslouchat živou hudbu, popíjet víno či pivo a dumat nad největší sbírkou egyptského umění v Americe. Pokud zde budete v ranních hodinách, dejte si snídani v Tom’s Restaurant. Jídlo je zde dobré a útulný interiér z roku 1936 na newyorské poměry přímo vynikající. Navíc zaměstnanci v sobotu ráno přinesou kávu a sušenky lidem čekajícím venku ve frontě.
Zelená čtvrť Park Slope představuje sen mnoha Američanů o domově, kde by unikli vysokým cenám nemovitostí na Manhattanu. Park Slope se objevil v málo známém filmu z roku 2005 The Squid & the Whale od režiséra Noaha Baumbacha a vždy byl místem zaměřeným v první řadě pro rodiny. V současnosti není možné projít po 7. Avenue lemované lahůdkářstvími, knihkupectvími, restauracemi, hračkářstvími a realitními kancelářemi, aniž byste míjeli celou kolonu kočárků. Podél dvou bloků níže po svahu už to nevypadá tolik jako v Upper West Side a nachází se zde drsnější a pokrokovější 5. Avenue: najdete zde nové restaurace, butiky, gay kluby i hipstery, kteří si kupují kávu a levný gin s tonikem v tradičním baru O’Connor’s (39 5. Ave – údajně zavřeno) – tady už na žádné kočárky nenarazíte.
Zážitkové dárky a poukazy se staly velmi populárním způsobem, jak obdarovat naše blízké. Představte si,…
Pokud se zajímáte o to, kolik stojí metro ve Valencii, je důležité si uvědomit, že…
Valencie, rozprostírající se na pobřeží Středozemního moře, je třetím největším městem Španělska a díky své…
Po příletu na letiště ve Valencii, které je oficiálně známé jako Letiště Manises, se návštěvníci…
Valencie, toto nádherné španělské město nacházející se na pobřeží Středozemního moře, je místem, které oplývá…
Valencie, okouzlující město na východním pobřeží Španělska, je místem, které nabízí návštěvníkům nejen slunečné počasí…