Zachovat si čistou, jasnou a hlavně pozitivně naladěnou mysl, to je v dnešním světě hotové umění. Ale dá se to. Jako? Inspirujte se souborem rad, které jsme pro vás sestavili.
Kultivujte prostředí, ve kterém žijete
Lidé, se kterými se rozhodnete trávit čas, případně zdroje informací (internet, časopisy, knihy, televize, …) které používáte, mají obrovský vliv na váš život. Abyste mohli zůstat pozitivně naladěni, je nutné obklopit se vlivy, které vás podpoří. Zvažte, čím krmíte svou mysl. Definujte 3 zdroje negativních informací nebo 3 negativně naladěné lidi z vašeho okolí a zkuste s nimi trávit méně času.
Zpomalte
Zpomalit se vyplatí. Když totiž přemýšlíte, mluvíte, jíte a žijete příliš rychle, věci se většinou neubírají správným směrem. Stres se zvyšuje, osobní moc klesá a nastupují negativní myšlenky. Když ve svých běžných činnostech zpomalíte, i váš organismus se uklidní. A to mu rozhodně prospěje podobně, jako odvlhčovače prospívají extrémně vlhkým interiérům.
Nedělejte z komára velblouda
Je velmi snadné ztratit perspektivu, zejména pokud jste vystresování. A v takových momentech pro vás může i malý krtinec nabýt rozměry velehor. Když vás opět přepadnou podobné myšlenky, změňte svůj postoj. Najděte si klidné místo, prodýchejte a zkuste najít východisko. Doporučujeme rozhovor s někým, komu důvěřujete, a kdo by vám mohl poskytnout konstruktivní pohled na věc.
Vložte hodnotu a pozitivitu do života někoho jiného
Co vyšlete ven, to má tendenci se k vám vrátit. Ne vždy a ne od všech, ale to, jak s lidmi zacházíte a co si o nich myslíte má velký vliv na to, jak přemýšlíte sami o sobě. Proto když se dá, nezištně pomáhejte druhým. Staňte se vrbou a naučte se poslouchat – občas je právě toto ta největší pomoc.
Přijímejte kritiku
Kritika často raní, přitom ne vždy je mířená negativně. Nereagujte na kritiku jako pes zahnaný do kouta, ale berte ji jako zpětnou vazbu vůči vašim aktivitám. Lze na nich třeba něco zlepšit, možná ne všechno děláte ideálně. Buďte otevření a zjistěte, jak vám kritika může pomoci.