Populární americká autorka, spisovatelka Pagan Kennediová, vytvořila statistiku, kde nám ukázala že minimálně 50 % vynálezů vzniklo náhodou. Podle ní objevilo mnoho vynálezců své objevy tehdy, když je vůbec nepotřebovali, nechtěli.
Třeba obyčejná mikrovlnná trouba.
Objevil ji Percy Spencerom úplnou náhodou. Pracoval na rádiových vlnách, zkoumal je a přitom se mu díky tomuhle záření roztavila čokoláda v kapse. Díky tomu poznal schopnosti těchto vln a poprvé záměrně ohřál popcorn, tradiční americké jídlo.
A nebo dnes populární teflon.
Objevil jej náhodou chemik Roy Plunkett, a to pří výrobě chladících náplní do ledniček. Nakonec z toho vznikl již zmíněný teflon.
Nebo každý dnes zná oblíbený nápoj, Coca cola.
Dříve ale vypadala úplně jinak, než jak jí známe dnes. Plukovník John Pemberton pil coca colu ve formě tonicu na utěšení svých nervů. Proto jsme ji dříve mohli koupit jako lék na bolesti.
Penicilin
A hlavně nesmíme zapomenout na velký objev, na pana Alexandra Flemingoma. Byl tak zatížen svou vědeckou prací, že zapomněl na svou vyřazenou Petriho misku. Když ji objevil, viděl na ní rostoucí plíseň. To jej přivedlo na velký objev Penicilinu.
A posledním vynálezem může být například obyčejný poznámkový blok. Používáme jej v každodenním životě, ale vznikl také úplnou náhodou. Jednou pan Spencer Silver vymýšlel hodně silné lepidlo, ale místo toho přišel na to nejslabší. A zrovna to je využíváno při výrobě poznámkových bloků.
Třeba i mnoho z nás může úplně náhodou přijít na něco, co může ovlivnit životy mnoha lidí. Úplnou náhodou, při běžných činnostech a stát se slavným.