Americký umělec Mellen-Thomas Benedict, který se nikdy nezajímal o duchovno, a byl nevěřící, zažil svou smrt, a byl „na druhé straně“. Během hodiny a půl kdy byl skutečně mrtvý, vystoupil ze svého těla a šel za světlem. A právě tam prý vedl rozhovor s Bohem.
Vrátil se zpět, aby mohl promluvit o tom, co tam zažil. Pro mnohé lidi možná něco neuvěřitelné až přitažené za vlasy, ale psycholog doktor Kenneth Ring, který se zabývá případy klinické smrti řekl: „Jeho příběh je jedním z nejpozoruhodnějších, se kterými jsem se setkal při svém rozsáhlém výzkumu zkušeností blízké smrti.“
Umírám …
Příběh, který zamotal hlavu psychologem i teologům, se začal v roce 1982, kdy se Mellen- Thomas Benedict dozvěděl, že má neoperovatelný nádor na mozku. Nelítostný verdikt lékařů byl takový, že má tak 6 až 8 měsíců života. Benedict podstoupit chemoterapii nechtěl , a proto zkoušel všechna možná alternativní způsoby léčby, ale žádný nezabral.
Tak se rozhodl, že je to jen mezi ním a Bohem. proto, aby finančně nezatěžoval svou rodinu, odešel do hospice. Čím blíže se nacházel ke své smrti, tím více měl přečtených knih o různých náboženstvích, filozofii a spiritualitě. Nakonec začal věřit, že smrtí život nekončí, ale naopak, že ho něco ještě čeká. Na své „poslední“ hodiny života vzpomíná takto:
„Probudil jsem se ve 4:30 ráno, a věděl jsem, že je to ono. Umíral jsem. Zavolal jsem pár přátelům, a řekl jsem jim sbohem. Vzbudil jsem i svou ošetřovatelku Anne, a přinutil jsem ji slíbit, že mé mrtvé tělo zůstane nedotčeno šest hodin, protože jsem četl, že když zemřete, dějí se různé zajímavé věci. Opět jsem usnul.“
Rozhovor s Bohem
Mellen- Thomas Benedict vyprávěl io tom, že když opět usnul, byl zcela při vědomí. Vstal, a viděl, že jeho tělo leží v posteli. Pak zahlédl zářivé světlo, o kterém se dozvěděl od lidí , kteří popsali zážitky blízké smrti. O tomto zážitku mluvil takto:
„Jak jsem se vydal ke světlu, věděl jsem, že když do světla půjdu, budu mrtvý. Tak jsem řekl: „Počkejte prosím. Rád bych si předtím, než půjdu, s vámi pohovořil.“ Jeho žádost byla splněna, a světlo se podle jeho slov změnilo na různé postavy jako byl Ježíš, Buddha, Krišna a různé jiné znamení. Pak se světla zeptal: „Co se to tady děje?“
Na to dostal odpověď, že víra každého člověka utváří jakousi zpětnou vazbu jeho vlastních obrazů. „Pak se světlo změnilo na nejnádhernější věc, kterou jsem kdy viděl: mandalu lidských duší na této planetě. S údivem jsem zjistil, že v žádné duši neexistuje žádné zlo. Lidé mohou dělat strašné věci kvůli nevědomosti a nedostatku, ale žádná duše není špatná.“
A světlo (Bůh) mu řeklo:
„Co všichni lidé hledají – co je vyživuje – je láska. Co lidi deformuje je nedostatek lásky.“ Benedict se pak zeptal Boha další otázku:
„Znamená to, že lidstvo bude spaseno?“ Ze světla přišla překvapivá odpověď:“ zachraňujete se a léčíte se sami. Vždy jste tak dělali a dělat budete. Byli jste stvořeni s mocí tak činit před počátkem světa.“
Právě v tom okamžiku, podle slov Benedicta, „jsem pochopil, že jsme již byli spaseni.“ Poslední otázka, kterou se Benedict Boha zeptal, je i na současné celosvětové dění velmi aktuální: „Jaké je nejlepší náboženství na planetě? Které je správné? “ A Bůh mu s velkou láskou odpověděl: „Nezáleží na tom.“
Zmrtvých- vstalý
Mellen- Thomas Benedict je přesvědčen, že v jeho případě se vůbec nejednalo o zážitek blízký smrti, ale že během hodiny a půl zažil samotnou smrt. Během tohoto zážitku jak sám říká , „proletěl jsem naší sluneční soustavou, letěl celou galaxií, a viděl jsem mnoho světů – nejsme ve vesmíru sami.“
Na jeho velké překvapení se pak vrátil zpět do svého těla, do místnosti, kde už na posteli dohlížela na jeho tělo ošetřovatelka Anne, jak mu slíbila. Ta mu také potvrdila, že byl skutečně mrtvý. Benedict se od tohoto momentu, již na lidi nedívá tak jako předtím, kdy lidi odsuzoval. Na žádném člověku už dnes nevidí nic špatného.
A jak to dopadlo s jeho nádorem na mozku?
Lékař, který mu předtím řekl, že má nádor na mozku, mu po jeho zmrtvýchvstání řekl, že nemůže najít žádnou známku rakoviny. Stejně jako Benedict i lékař věděl, že se stal skutečný zázrak. Populární americký lékař a spisovatel indického původu Deepak Chopra o Mellenovi- Thomasovi Benedictu řekl: „Mellen je encyklopedie života po životě.“