Začněme tím, proč si vybrat bílý koberec: bílou prostě miluji. Líbí se mi především, jak díky ní prostor působí svěžím a světlým dojmem. Vždy jsem ale měla obavy z větších objektů bílé barvy v interiéru a např. bílá pohovka nepřipadala v úvahu.
Co se týče bílých koberců, můj sen o světlém domově se splnil díky moderní technologii výroby koberců. Ta umožňuje, aby bylo každé jednotlivé vlákno svojí podstatou odolné vůči skvrnám (a přitom se během času neopotřebuje, tak při pouhém povrchovém ošetření) a téměř jakoukoli skvrnu můžete vyčistit samotnou vodou. Takže jsem se rozhodla vyzkoušet bílý koberec a nebyla jsem zklamána.
S neutrálními koberci jsem se v minulosti spálila: málem jsem dostala infarkt, když moje malá dcera vylila malinovou šťávu na zbrusu nový jutový koberec neutrální barvy. Neexistuje způsob, jak tohle vyčistit (teď leží jutový koberec částečně překrytý bílým kobercem, který schovává růžovou skvrnu).
Přiznávám však, že první dny jsem váhala na něj kohokoli pustit. Ale asi po týdnu s kobercem doma moje obavy zmizely. Navíc moje rodina měkký koberec miluje a ráda na něm leží nebo si hraje.
Chtěla jsem bílou, ale také nějaký vzor, který by koberec zpestřoval. Nakonec jsem se rozhodla pro klasický čtvercový vytlačovaný vzorek, který mi připomíná tradiční textilní vzory. Díky svým vláknům je koberec trvanlivý a velmi měkký.
Kromě trvanlivosti a pohodlí představuje široký koberec (od zdi ke zdi) jeden z mým oblíbených designérských triků, jak cenově dostupně získat kobereček jen v určité části místnosti. Naše místnost je např. dlouhá a úzká, nikdy proto nebyla vhodná pro koberce standardních velikostí, ale my jsme přišli na to, jak si poradit: dnes máme koberec přesně o velikosti, která pasuje do místnosti, čímž se změnil vzhled celého prostoru. Místnost teď působí větší, když je koberec ve správném poměru k její ploše.