Vraždy, sebevraždy a předčasné úmrtí jsou naneštěstí smutnou součástí světa módy. V její historii lze nalézt několik designérů a návrhářů, jejichž životní příběh neskončil právě nejšťastnější. Přestože životy zakladatelů módních domů Christiana Diora či Gianniho Versaceho skončily tragicky a předčasně, jejich jména se zapsaly hluboko do historie módy. I dnes jsou uznávanými značkami, které určují současné módní trendy.
Christian Dior
Francouzský módní návrhář Christian Dior zemřel na infarkt v roce 1957 v Itálii. Jeho předčasnou smrt v 52 letech několik zdroje zdůvodnili různé: podle některých infarkt způsobila rybí kost v návrhářovým krku, podle dalších se infarkt dostavil po partičce karet, jiné zdroje tvrdí, že byl následkem vyčerpávajícího sexu. Okolnosti smrti návrháře Christiana Diora jsou sice zamlžené, ale ještě více přidávají na popularitě značky. Dior se svým příchodem na přehlídková mola přinesl revoluci v módě, která znamenala především vytváření smyslné ženské siluety. Po Christianovy smrti firmu převzal jeho asistent, Yves Saint Laurent, díky čemuž značka úspěšně funguje iv současnosti.
Gianni Versace
Za smrt italského módního návrháře Gianniho Versaceho je zodpovědný sériový vrah Andrew Cunanan, který ho zastřelil v roce 1997 v jeho rezidenci Casa Casuarina na Floridě. Versace strávil téměř dvě úspěšné dekády ve světě módy, kde se proslavil svými prvotřídními návrhy. Mezi jeho klienty (a také přátel) se radili osobnosti jako Madonna nebo princezna Diana. Společnost Versace v současnosti prosperuje na čele s Donatellou Versace, Gianniho sestrou.
Ossie Clark
Ossie Clark, britský módní návrhář, zemřel jako 54-letý – v roce 1996 ho ubodal k smrti jeho bývalý přítel. Clark si získal velkou popularitu zejména v 60. a 70. letech. V tomto období byly jeho klienty Mick a Bianca Jagger i členové skupiny The Beatles, kteří nosili jeho výtvory. Clarkovy návrhy tvořily širokou paletu designů – zahrnovala různé vzory, šaty i designérské overaly.
Isabella Blow
Isabella, anglická módní ikona, spáchala jako 48-letá sebevraždu. Isabelle se během života podařilo překonat rakovinu vaječníků i bipolární poruchu osobnosti. Přesto si několikrát sáhla na život, přičemž poslední pokus byl naneštěstí úspěšný. Isabella dosáhla status módní ikony díky své schopnosti vyhledávat a „vychovávat“ začínajících mladých módních návrhářů. Patřily mezi ně osobnosti jako Alexander McQueen či Philip Treacy, přičemž s nimi Isabella spolupracovala dlouhá léta.
Rudolph Moshammer
Německý módní návrhář Rudolph Moshammer byl nalezen mrtvý v roce 2008 ve svém domě v Mnichově. Později se Íránce Herisch Ali Abdullah přiznal k vraždě návrháře. Po Karlu Lagerfelfovi, Jil Sander a Wolfgangu poopy byl Rudolph jedním z nejúspěšnějších německých módních návrhářů. Zaměřoval se zejména na extravagantní pánské oblečení a mezi jeho zákazníky patřili osobnosti jako Arnold Schwarzenegger i prominentní dvojice bavičů Siegfried & Roy.