Několik způsobů, jak doma použít styl Japandi

Několik způsobů, jak doma použít styl Japandi 1

Jedním z mých snů bylo vidět, jak se designové vlivy z Japonska a Skandinávie spojí a vytvoří jeden styl zahrnující všechny prvky, které mám nejraději. A k tomu došlo: tato fúze se nazývá Japandi a je to zřejmé párování, protože obě estetiky sdílejí podobné principy, oslavují minimalismus a kladou důraz na funkčnost s příměsí přírodních vlivů.

Krása stylu Japandi spočívá v tom, že jej lze snadno doma použít pomocí několika kroků. Interiérové ​​designérky Lita Lee z Crave Interiors a Rhiannon Lee (bez vztahu) z Oleander and Finch Interiors nám ukážou pět způsobů, jak přidat do Vašeho domova styl Japandi.

 

Jednoduchost

„Existuje několik jednoduchých způsobů, jak dosáhnout vzhledu Japandi v jakémkoli prostoru,“ říká Lita. „Začala bych pěkně s čistým plátnem.“ Nejlepší způsob, jak začít, je uklidit a ponechat pouze položky, které v daném prostoru slouží účelu. „Minimalismus je klíčový, s pěkným volným prouděním do místnosti,“ vysvětluje Lita.

Japandi je víc než jen trendy styl – je to také životní styl. „V našich hektických životech jsme se naučili ustupovat, abychom si uchovali klid a vyrovnanost,“ vysvětluje Rhiannon. „Lidé hledají jednoduchost a zoufale se snaží vytvořit prostředí podobné útočišti, do kterého by se mohli uchylovat.“  Odstraněním nepořádku umožníte jednoduchosti, funkčnosti a řemeslnému zpracování každého kusu vyniknout a „dýchat“. „Nenechte se zmást minimalistickým poselstvím, je to o záměru, ne o pocitu nahoty.“ Dále vysvětluje, že každý kus si vydobude své místo a drží si ho: „Každý kus má svůj účel a přináší do prostoru něco smysluplného,“ říká Rhiannon.

 

Otevřete prostor

Velké otevřené prostory, které umožňují proudění přirozeného světla, jsou pro dosažení stylu Japandi nutností. „Japonský a skandinávský minimalismus se nejlépe projeví na velkých otevřených plochách, kde umožňuje ´hlavním hrdinům´ zářit a podporuje celkový pocit prostornosti a klidu,“ vysvětluje Rhiannon.

Jedním ze způsobů, jak získat tento vzhled, aniž byste museli bourat stěny, je použití nízkého nábytku. Vyzkoušejte nízké lavice, křesla, postele a konferenční stolky, klidně kombinujte různý nábytek pro větší texturu a kontrast. Nízký nábytek pomáhá vytvořit vizuálně otevřený, zajímavý a autentický prostor. Ale nepřežeňte to. „Chcete, aby Váš prostor byl bez překážek pro dosažení minimalistického vzhledu a mohl volně plynout,“ říká Lita.

 

Kvalita nad kvantitou

Jde-li o domov ve stylu Japandi, méně je více. Při výběru doplňků a nábytku Lita navrhuje omezit výběr na promyšlené a funkční kousky. „Tento styl využívá multifunkční kusy nábytku v domácnosti. Nábytek je praktický a jednoduchý.“ Berte každý kousek jako dlouhodobou investici.

Nebojte se dát si na čas,“ říká Rhiannon. „Sepište si potřebné kousky a vyhledejte ty, které Vás skutečně uchvátí.“

Při výběru nábytku nebo doplňků se držte čistých linií. „Z křivočarých, přímočarých nebo dramatických linií, tvary konkrétních kusů nábytku a uměleckých prací jsou vybírány s velkým záměrem, aby byly oceněny a povšimnuty,“ říká Rhiannon.

 

Paleta neutrálních barev

Podle Lity byste se měli držet teplé, neutrální palety, když jde o estetiku Japandi. Myslete na odstíny béžové, krémové, odstín ovesných vloček, opálené pleti a barvy kamene. „Přinést některé tradičně skandinávské neutrální tóny a spojit je s tmavším dřevem a surovinami v japonském stylu je přirozené partnerství, které podporuje pocity klidu a soudržnosti,“ říká Rhiannon.

Neutrální barevná paleta přitom nemusí být nudná. Klíčem k tomu, aby opravdu vynikla, je kontrast, kterého je dosaženo hloubkou barev, což odráží tradiční japonský styl. „Přemýšlejte o indigově modré, tmavě šedé a hlubokých zemitých tónech, abyste vyzvedli skandinávské neutrální odstíny,“ navrhuje Rhiannon. Nepřehánějte to však. Rhiannon doporučuje používat tmavší barvy v celém domě střídmě a promyšleně.

 

Přirozenost

Přírodní materiály jsou dalším prvkem japonského stylu, zejména udržitelné materiály. Mramor, železo, kůže, dřevo, bambus, ratan, mušle, peří, dřevěné stoličky, sisalové koberečky, papír, terakotové květináče, vlna, surové dřevo, len a konopí, to vše jsou prvky, které zahrnují hybridní estetiku.

„Snažte se sloučit hranice mezi interiérem a exteriérem, kde je to jen možné,“ říká Rhiannon, „Obě kultury mají hluboký respekt ke své krajině a jejím estetickým kvalitám.“

Lita navrhuje přinést keramiku, knihy, venku nasbírané rostliny či větve a uklidňující předměty, jako je útulný přehoz, polštáře, svíčky a kadidlo.

Součástí krásy této estetiky je, že dobré věci vyžadují trpělivost, a oslava toho, co je,“ říká Lita.