Východně od Rennes na levém břehu řeky Vilaine leží město Vitré s kouzelným prostředím starého světa včetně městských hradeb a věží. V roce 1999 získalo Vitré francouzský titul „Město umění a historie“, protože je jedním z mála středověkých měst v Evropě, které se dochovalo v tak neporušeném stavu. Rue de la Baudrairie je jeho nejmalebnější ulice, která kdysi byla čtvrtí sedlářů. Ve Vitré se rovněž nachází pozoruhodný gotický kostel Eglise Notre-Dame postavený v 15.-16. staletí. Jeho interiér ukrývá nádherný triptych skládající se z 32 panelů ze smaltu vyrobeného v Limoges.
Ve Vitré si nemůžete nechat ujít návštěvu Château de Vitré, mohutného hradu, který kolem roku 1080 nechal postavit baron z Vitré. Hrad se tyčí na pozoruhodném místě na výčnělku kopce a patří k nejkrásnějším pevnostem v Bretani. Je přístupný veřejnosti a nabízí rovněž muzeum středověké historie. Na úpatí hradu leží staré město s úzkými uličkami a hrázděnými domy. Asi 7 km jihovýchodně od Vitré se nachází Château des Rochers 14. století (přestavěný v 17. století). Šlechtična Marie de Sévigné se zde zdržovala v letech 1644-1690 a pak 1689 a její syn zadal královskému zahradníkovi z Le Nôtre úkol vytvořit formální francouzské zahrady. Hrad je přístupný návštěvníkům a k vidění jsou zde známé dopisy Madame de Sévigné.
Severozápadně od Brestu se nachází drsný ostrov Île d’Ouessant s pozoruhodnou scenérií včetně zrádných útesů a skalnatých výběžky bičovaných vlnami Atlantického oceánu. Ostrov má délku 7 km a šířku 4 km a působí surrealistickým až zlověstným dojmem. Kolem pobřeží se tyčí prstenec majáků, které jsou důležité pro lodě proplouvající kolem ostrova v noci. Nejzajímavější z nich je maják Phare de Créac’h na severozápadním pobřeží, kolem kterého každoročně propluje asi 30 000 lodí: místo označuje vstup do kanálu La Manche. Hlavní atrakcí ostrova je jeho příroda, především kolem pobřežních stezek. Ostrov je také známý svými ovcemi a žije zde asi 400 různých druhů ptactva. Nejlepší pláže se nacházejí kolem Lampaulu, hlavní vesnice ostrova. Na ostrov Île d’Ouessant se turisté mohou dostat trajektem z Brestu nebo z Le Conquet.
Nádherný úsek pobřeží leží na severu Bretaně a vede od Saint-Malo a Dinardu až po mys Fréhel. Smaragdové pobřeží nabízí řadu příjemných přímořských letovisek, která jsou spojena pobřežní silnicí: Dinard (stylové plážové letovisko), Paramé, Servan-sur-Mer, Rothéneuf, Saint-Briac, Saint-Lunaire, Lancieux, Saint-Jacut, Saint-Cast a Cancale (známé svými sádkami na chov ústřic). Nejnápadnějším rysem Smaragdového pobřeží je však mys Fréhel, který dosahuje výšky 72 m nad mořem a nabízí mimořádné výhledy na pobřeží. Na Cap Fréhel se také můžete dostat lodí z Dinardu. Dál od pobřeží pak leží Dinan (zajímavé středověké město), Fougères a Combourg se zámkem, který byl domovem slavného spisovatele a státníka 19. století René de Chateaubrianda.
Pozoruhodná pobřežní trasa pojmenovaná podle narůžovělé barvy skal vede mezi Perros-Guirec a přístavem Ploumanac’h. Pobřeží je známé především díky svým neuvěřitelným skalním formacím Rochers de Ploumanac’h. Impozantní kamenné struktury zvětralé počasím se nacházejí mezi plážemi Trestraou a Saint-Guirec, některé jsou vysoké až 20 m a mnohé mají pozoruhodné tvary, kdy připomínají čarodějnici, Napoleonův klobouk nebo králíka.
Jednou z atrakcí pobřežní oblasti je Perros-Guirec, přímořské letovisko a oblíbená destinace bretaňských rodin. Perros-Guirec nabízí tři písečné pláže s dětským „klubem“, a také příležitosti k sportovním aktivitám. Dalším příjemným přímořským letoviskem je Trébeurden, které v létě přitahuje milovníky pláží. Město Ploumanac’h má krásný přírodní přístav, který je příjemným místem k procházkám. Zájemci o ptačí život naleznou na Růžovém žulovém pobřeží různé druhy ptactva. Největší bretaňská ptačí rezervace leží nedaleko odtud v souostroví Sedm ostrovů (Sept-Îles), na které míří pravidelné lodní výlety z Perros-Guirec.
Cancale, které je mezi gurmány známé svými ústřicemi, je malá rybářská vesnice v zátoce Baie de Saint-Michel. Po celá staletí zde chovají vynikající mořské plody v mělkých sádkách, které je možné při odlivu možné vidět; farmáři vyprodukují více jak 15 000 tun ústřic ročně. Kromě toho je Cancale známé svojí typickou bretaňskou kuchyní, především specialitami z ústřic a dalších darů moře. Turisté mohou ochutnat čerstvé místní ústřice v restauracích v Cancale; ty nejlepší se nacházejí v okolí přístavu La Houle.
Nad přístavem leží staré město s kostelem Église St. Méen, který byl zasvěcen waleskému světci z 6. století. V kostele se nachází Muzeum umění a lidových tradic a každý rok se koná festival 15. srpna (Les Reposoirs) na oslavu Panny Marie, patronky námořníků.
Cancale nabízí mnoho příležitostí k užívání si přírody, především při příjemných procházkách kolem pobřeží. Přírodní pěší stezka Sentier des Douaniers vede kolem pobřeží a má dvě části. Severní část stezky vede z l’Anse du Guesclin do la Pointe du Grouin s typickou scenérií pro severní Bretaň, zatímco mírná východní část vede z Pointe du Grouin do Port de La Houle spíše prostředím středozemní vegetace. Stezka nabízí pozoruhodné výhledy na zátoku Saint-Michel. V Cancale se nacházejí písečné pláže, které v létě přitahují mnoho rekreantů.
V ústí řeky Moros leží Concarneau, třetí největší rybářský přístav Francie. Historické „uzavřené město“ (tj. zděné) je původně pevnost ze 14. století obklopená mohutnými kamennými hradbami s věžemi; obranný systém v 17. století rozšířil markýz de Vauban. Opevněné město přenese návštěvníky zpátky v čase; při procházce jeho úzkými uličkami kolem starých kamenných budov zdobených pestrými květy kakostů se návštěvníci ponoří do jeho příjemného prostředí, kde je k dispozici také spousta restaurací a obchodů. Během léta je Concarneau oblíbenou přímořskou destinací s krásnými písečnými plážemi. Další atrakcí města je Muzeum rybářství (Musée de la Pêche) umístěné v budově bývalé zbrojnice (arzenálu). Muzeum ilustruje historii přístavu a seznamuje s různými druhy ryb ve svém akváriu.
V srpnu Concarneau hostí Filets Bleus, což je tradiční bretaňský festival, který dává obyvatelům města příležitost se obléct do dobových kostýmů a turistům umožňuje se dozvědět více o místní kultuře. Součástí festivalu je průvod, tanec a hry, které jsou unikátní pro tento region.
Asi 16 km východně od Concarneau se nachází kouzelná vesnice umělců, která byla pojmenována podle řeky, co jí protéká. Nábřeží je lemováno stinnými stromy a starobylými mlýny a láká k poklidné procházce. Pont-Aven objevili v 60. letech 19. století američtí malíři, známé je však spíše svým spojením s post-impresionistickým malířem Paulem Gauguinem a malířským hnutím z Pont-Aven. Gauguin přijel do Pont-Aven v roce 1886 a později potkal malíře Émile Bernarda. Společně započali nový styl malování zaměřený na barvu a symbolismus, který je známý jako škola v Pont-Aven (Écolede Pont-Aven). Zdejší Muzeum krásného umění vystavuje mnoho obrazů této školy a pořádá dočasné výstavy současných umělců. Pokud byste se chtěli podívat na místa, která Gauguin maloval, v místní turistické kanceláři můžete získat jejich mapu. Pont-Aven je také známé svoji vynikající kuchyní a rušným letním festivalem.
Zážitkové dárky a poukazy se staly velmi populárním způsobem, jak obdarovat naše blízké. Představte si,…
Pokud se zajímáte o to, kolik stojí metro ve Valencii, je důležité si uvědomit, že…
Valencie, rozprostírající se na pobřeží Středozemního moře, je třetím největším městem Španělska a díky své…
Po příletu na letiště ve Valencii, které je oficiálně známé jako Letiště Manises, se návštěvníci…
Valencie, toto nádherné španělské město nacházející se na pobřeží Středozemního moře, je místem, které oplývá…
Valencie, okouzlující město na východním pobřeží Španělska, je místem, které nabízí návštěvníkům nejen slunečné počasí…