Neuvěřitelných 40 000 bakterií si vyměníme při …

Neuvěřitelných 40 000 bakterií si vyměníme při ... 1

Vědci už dávno dokázali, že vztahy opravdu lidi obohacují – o bakterie. Stačí jeden jediný polibek a vyměníme si jich až 40 000. A to ani nemluvíme o sexu či soužití. Proč nám to za ty „bacily“ stojí?

h-IS-SEX-ADDICTION-REAL-960x540

Sex lze z biologického hlediska definovat i jako pořádně masivní výměnu tělesných tekutin. Sliny, pot a mnohé jiné, které vznikají podle zapojení konkrétní praktiky. Jak vypadá pohlavní styk „pod mikroskopem“?

Výplach francouzsky
Už při prvním polibku nás čeká pořádný náklad bakterií. Vyměníme si jich hned 40 000. Jde o skutečně barevnou mozaiku všeho možného, ​​co můžete chytit. Ať už se vám usadí v ústech, nebo putují níže. Naštěstí, 80% bakterií, které si vyměňujeme, jsou stejné. Nač je to vůbec dobré? Jak už to v přírodě chodí, ženy hledají muže, kteří představují dobrý materiál pro potomstvo – a tedy mají dobrý imunitní systém. Právě čtyři desítky tisíců „bacilů“ to má otestovat. Platí i staré známé pravidlo – co nás nezabije, to nás posílí. Každý polibek s novou partnerkou zlepšuje naši imunitu a nutí ji pracovat.

Pot (a dřina)
Při sexu dokážeme spálit desítky, ba přímo stovky kalorií. Není proto divu, že se pořádně zpotíme. Kdo by však čekal, že právě pot bude v tomto případě pozitivem. Dermatoložka Brigit Schittek z Ebeherhard-Karlsovej univerzity v Tübingenu v Německu přišla s překvapivým výsledkům. Pot, který jsme považovali za nositele infekcí a bakterií, ve skutečnosti pomáhá. Schittek přišla na to, že náš slaný důkaz poctivé dřiny nese dermicidín, který bojuje s patogeny. Zabíjí množství bakterií a kvasinek. Pokud tedy propotit ložní prádlo, vzpomeňte si, že jde o první linii obrany proti škodlivým mikroorganismům.

sex_canoe_kayak

Společný záchod?
Kromě sexu se před (či během) společné noci stihnete vystřídat i v koupelně. Ovšem i tam si stihneme něco po-vyměňovat. Netřeba však zapomínat – základní mýtus je zbořen! Pohlavní nemoc přes záchod nechytíte. Podle profesora Basila Donovana z University of New South Wales mikroorganismy prostě nepřežijí. Jsou příliš křehké a dlouho se na světě neohřejí. Ba co víc, pokud se také ohřejí, zemřou. Podle Donovana je mnohem lepší než mytí rukou jejich usušení.

Pohlavní choroby potřebují přímý kontakt a ještě ideálnější mikroskopické či jiné poškození pokožky, aby se mohli dostat dovnitř. Donovan dokonce tvrdí, že pokud by se „bacil“ pohlavní nemoci dostal na zdravou nepoškozenou pokožku třeba i penisu, nepřežije a nechytíte nic. Jinak téměř okamžitě umírají. Stejně ze záchodu nechytíte ani E.coli, nedostanete zánět močové trubice. Kdysi dokonce existoval mýtus, že syfilis lze chytit pitím z veřejných fontánek. Čili sdílet koupelnu s novou partnerkou by neměl být takový problém.

Kartáčování či kartáčování?
Říká se, že partnerka má důležité místo v životě tehdy, když má u vás vlastní kartáček. Ať už je to pravda, nebo romantický blábol, jedno je jisté. Na zubnímu kartáčku se nachází přes deset milionů bakterií. Takže pokud používáte jednu a tutéž, doporučujeme ji vyměnit či dezinfikovat. Nejlepším způsobem je (prý) potrápit kartáček jednou za týden v mikrovlnce.

sex_myths_debunked_2005

Společný spánek
Věda káže (tak se nevzpírejme, abychom s partnerkou usínali nazí. Absence pyžama má jen pozitiva. Kromě toho, že se ve vlastní kůži cítíme lépe, máme po nahém spánku více energie, rychleji hubneme, pomaleji stárneme, děláme i něco pro svou imunitu. Nahý spánek pomáhá provzdušnit celou pokožku, a tak se vyhneme útoku různých bakteriím, plísním a jiným mikroorganismům.

Pohlavní choroby
S pohlavním stykem a novou partnerkou se spojují i nové pohlavní choroby. Chlamydie můžete od partnerky chytit už jen tak, že jí dáte tam dole „australský polibek“. Kromě toho zde máme syfilis, kapavku, HIV a celou škálu známých hororů, které snad netřeba ani zmiňovat. Orální sex navíc vyžaduje jistý hygienický standard, který platí pro oba.Samozřejmě, není nad „bezpečnost při práci“.

Chřipka
K tématu bakterií partnerského života patří i obyčejná (na podzim populární) chřipka. Nejznámější mýtus říká, že když si to rozdáte s někým, kdo má chřipku, dostanete ji i vy. Není to tak docela pravda. Doktorka Erica Brownfield z Emory University School of Medicine v Atlantě tvrdí, že byste ji chytili tak či tak. Co se chřipky týče, riziku se vystavujete už tím, že si s nemocným podáte ruku. Sex je kromě toho velmi příjemná léčebná metoda, při které se uvolňují endorfiny, orgasmus je lepší než pilulky a fyzická „práce“ zlepší krevní oběh. Vyplatí se obětovat, zejména teď na podzim a posílit si imunitu.