Nové technologie mají zůstat v šatně nebo v kapse. Moderní elektronika do kina nepatří.

Nové technologie mají zůstat v šatně nebo v kapse. Moderní elektronika do kina nepatří. 1

Brýle Google Glass mají do amerických kin vstup zakázán. Zatímco dosud se o tomto společenském pravidle pouze šeptalo, odteď jde o závazné nařízení, které nabralo konkrétní podobu.

Na společném postupu se dohodla filmařská asociace MPAA a asociace provozovatelů kin NATO, které působí na domácí půdě v USA.

Obě organizace sjednotily svůj přístup k technologiím a vyloučili z kin všechny moderní zařízení nošené na těle, které jsou schopny záznamu.

google_glass_style_03

Bez ohledu na to, zda jde o populární brýle Google Glass, nebo jiný produkt s podobnými funkcemi.
Podle magazínu Digital Trends platná dohoda ovlivní provoz 32 tisíců kin, které jsou roztroušeny po krajině.

Cílem tohoto opatření je zamezit vytváření neautorizovaných kopií autorských děl – ať už by tak jednali jednotlivci nebo organizované pirátské gangy.

Ať to zní jakkoliv přísně a nerozvážně, zástupci asociací jsou přesvědčeni o tom, že je nejlepší čas na to, aby nastavili podmínky pro používání technologií, které vstupují na trh.

google-glass1

Včasným vyjádřením postoje tak mohou zamezit vzniku nových fenoménů, které by mohly poškozovat nejen jejich zájmy, ale i pohodlí diváků při sledování zábavy.

USA nejsou jedinou zemí, kde mají provozovatelé kin rovný přístup k této problematice. Zmínit lze Británii, která formou doporučení vydala pravidla, týkající se technologických zařízení a jejich používání v kinech.

Provozovatelé kin samozřejmě nejsou v tomto ruchu osamocenými hráči. Brýle se zabudovanými záznamovými zařízeními znepokojují i ​​provozovatelů barů, restaurací či jiných společenských zařízení.