PÁRTY PLNÉ ZÁŽITKŮ – NEJDIVOČEJŠÍ NÁRODNÍ FESTIVALY NA SVĚTĚ

PÁRTY PLNÉ ZÁŽITKŮ - NEJDIVOČEJŠÍ NÁRODNÍ FESTIVALY NA SVĚTĚ 1

Téměř každý člověk na světě si chce z času na čas vychutnat skvělou zábavu s přáteli. Jednou z možností, jak se dokonale odreagovat, jsou festivaly. Nicméně na festivaly, které se konají v různých koutech světa se nechytá žádná skvělá párty, kterou jste kdy zažili.

Výborná zábava, lidé s dobrou náladou a nezapomenutelné zážitky – to vše přinášejí výjimečné světové festivaly. Což je činí tak výjimečnými? Především je to pestrý program a unikátní kultura země, která vytvoří neopakovatelnou atmosféru.

Přečtěte si o nejdivočejších festivalech, na které lidé jen tak snadno nezapomínají.

# 1 Indický festival Holi

Ačkoli možná nejste fanouškem fitness, určitě jste zachytili informaci o The Color Run – o národním běhu, který je výjimečný tím, že běžci jsou během něj zabarvení barevným práškem. Barevné běhy se již pořádají i u nás, ale jejich původcem je indický festival Holi, známý také jako festival barev či festival radosti. Ať už se nazývá jakkoli, bezkonkurenčně jde o nejbarevnější festival na světě.

Koná se v Nepálu a v dalších regionech s velkou populací hinduistů. Každoročně na jaře, obvykle na začátku března, hinduističtí Indové oslavují příchod jara výhozem barevného prachu do vzduchu. Prach dopadá na návštěvníky, kteří na sobě po skončení události najdou všechny barvy duhy. Účastníci festivalu mají jasný cíl – pořádně se zabavit, (přitom se „trochu“ zašpinit) a šířit radost a lásku mezi lidmi.

# 2 Karnevaly v Rio de Janeiro

Karnevaly v Riu jsou nejznámější a největší karnevaly, o jakých se můžete doslechnout. Doběhnout se je snaží ještě benátské karnevaly, ale brazilské barevnosti se jen těžko dokáží vyrovnat. Každoročně se v Riu shromáždí miliony lidí v originálních zářivých kostýmech, aby oslavili tento pohanský rituál. Tento festival patří mezi nejvýznamnější akce zábavního průmyslu v Brazílii.

Karneval v Riu se proslavil velkými pochody, které hýří nejrůznějšími barvami. Trvá čtyři dny a čtyři noci před 40-denním velikonočním půstem. Chybět nesmí exotické tanečnice i tanečníci v extravagantních kostýmech, pohybující se v rytmu samby. Díky množství obnažených těl má karneval výrazný sexuální podtón. Program doprovázejí vystoupení škol samby nabité emocemi, na které se taneční týmy připravují celý rok.

# 3 Oslavy nového roku v Číně

Když se vzpomene Čínský nový rok, většina světa si představí rozveselení lidí bavících se v rozsvícených ulicích čínských měst. Tento svátek se rozšířil i do míst s velkou populací čínských obyvatel. Slaví se například i ve velkých čínských čtvrtích v Londýně, New Yorku či v San Francisku. Domácími je označován jako Jarní festival a podle našeho kalendáře připadá na konec ledna nebo na začátek února.

S Čínským novým rokem se spojují obrovské dopravní zácpy, zpoždění letadel a problémy se železniční dopravou. Důvodem je enormní příliv turistů, kteří si tuto výjimečnou událost nechtějí nechat ujít. Jarní festival zaznamenal největší migraci turistů v historii – v posledních letech ho navštívila více než 1 miliarda lidí. Festival je známý bujarými oslavami, velkolepými ohňostroji a extrémní dávkou zábavy. Svědky této každoroční párty jsou všudypřítomní draci, kteří jsou tradičním symbolem Číny.