Válka po sobě zanechává různé stopy. Astronautům z Mezinárodní vesmírné stanice se podařilo zachytit jedinečný snímek, která tento fakt potvrzuje. Jsou na ní zobrazeny pozemní opevnění a bunkry, které jsou rozmístěny podél 20 kilometrů širokého pásu hranice mezi Irákem a Íránem poblíž Perského zálivu.
Soustava zákopů, kruhových kulometných hnízd a rovných cest lemuje tuto kdysi nebezpečnou mezinárodní hranici. Astronauti z ISS si nejprve mysleli, že jde o ropné vrty, strategická poloha jednotlivých obranných bodů je však přesvědčila, že jde o vojenské opevněné pozice.
Region známý těžbou černého zlata a rafineriemi byl v minulosti centrem několika válečných operací, a to zejména v 80. letech minulého století během obrany města Basra, které se nachází jižně od hranice. Podobnost s ropnými vrty můžete vidět například na následující fotografií ze západního Texasu, kterou zhotovili z vesmíru ještě v roce 2006.
Snímek bývalých vojenských pozic s číslem ISS041-E-111072 zhotovili ještě v listopadu 2014 za pomoci fotoaparátu s 800-milimetrovým objektivem. Posádka s číslem 41 ho poslal do centra v NASA, kde mírně upravili jeho kontrast tak, aby byly jednotlivé pozice lépe viditelné. Snímek je jedním z důkazů toho, že válka zanechává jizvy na Zemi i po desetiletích.