„Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.“ Tuto větu jsem slyšela od svého otce vždy, když jsem zápasila s nějakým, “obrovským“ problémem. Například tehdy, když jsem se měla pokusit navařit něco, co se dá opravdu jíst (postupně se to skutečně podařilo). Možná že s každodenní leností opravdu zápasit nemusíte, avšak určitě si vzpomenete na situace, kdy jste byli přesvědčeni o tom, že v jisté situaci máte pravdu, ale i tak jste své okolí bohužel nedokázali přesvědčit.
V tomto případě je někdy opravdu těžké udržet se na uzdě a nevyšplouchnout svůj osobní názor vaší protistraně rovnou do obličeje. Sportovci to mají “lehké“ své emoce dokážou zkrotit na žíněnce či na celonárodním zápase v ringu. Introverti, jakými jsou například malíři, ukazují své myšlenky barvami přímo na prostoru plátna.
Avšak co dělat v případě, že nepatříte ke skupince sportovců, malířů ale vaše poslání je možné shrnout do slovního spojení profesionální flákač? V tomto případě se podívejte na…
X tipů jak být produktivní i když jste čistý chaoťák!
Namísto skákání se soustředit pouze na jedinou věc. Další zažité lidové pravidlo tvrdí, že co můžeš udělat dnes, přesuň na zítra a máš dva dny volna. Profesionální lenoši toto pravidlo dodržují mnohonásobně více, než průměrně líní lidé.
Pokud chceš své stresové situace snížit na absolutní minimum, stačí, když svou energii vložíš do kousku papíru a pera. Vedení si seznamu a plánování ti tak umožní nejen zmírnit stres, ale také získat přehled o tvých důležitých budoucích aktivitách, díky kterým tak budeš mít čas na tvé další efektivní lenošení.
Rušení minimalizovat – Není nic horšího, než když v lenoši vypukne agresivní mánie. Nicméně zdá se, že možná to přece jen nebude vaše chyba. Pokud jste se již překonali a svůj seznam aktivit pečlivě píšete, přiznejme si, že je opravdu otravné, když se vám právě v tomto okamžiku dostane do ušních bubínků prosba typu: „Alenko prosím tě jdi vynést smetí.“ Za vyšší level provokace se považuje to, pokud je Mirek, bratr Alenky, doma a právě teď nedělá absolutně nic. Ani si jen nepíše žádný smysluplný seznam….
Včasné kontrolovaní přijatých zpráv – těžko říci, zda neustále civěním na sociální sítě je nějakou skutečně prováděcí činností. Asi ano, protože za správu sociálních sítí jsou reálné placeni mnozí marketingoví pracovníci. A pokud ne, zdá se, že vaše oči budou přepracovány vlastně jen tak, tedy úplně zbytečně.
Nicméně je vhodné si přiznat, že ne všechno se točí kolem peněz. Proto je fajn si vytvořit jakýsi systém třídění, kde se zaměříte jen na emaily, na které je nutné odpovědět ihned, (Příkladem jsou zprávy z oblasti práce, firmy, akcií, rande) a na ty, které si na odpověď počkají klidně i několik dní.