Potřeba hodin, které by dokázaly odolávat silnému magnetickému záření, vznikla v 50. letech minulého století. Vědci a inženýři vyžadovaly při své práci spolehlivé hodinky, které dokáží fungovat i v těch nejhorších podmínkách. Tato očekávání dokázala nejlépe splnit společnost Rolex se svým modelem pojmenovaným po fyzikovi Carl Friedrich Gauss. Ten se již dnes stává neodmyslitelnou součástí každého milovníka a sběratele hodin. Navíc modely řady Milgauss se staly díky své odolnosti, oficiálními hodinkami vědců v CERNU.
Rolex se znovu rozhodl osvěžit „ikonu“ a představil novou verzi modelu Oyster Perpetual Milgauss s unikátním a dobře známými detaily. Zelené safírové sklíčko, přesněji jedná se o zelenou anti reflexní vrstvu, která byla poprvé představena na modelech Milgauss v roce 2007. Nyní však k této zvláštní kombinaci přibyl i modrý ciferník. Všechny ostatní věci zůstaly nezměněny, legendární oranžová sekundová ručička ve tvaru blesku a oranžová stupnice po obvodu nádherně zapadá do celkového designu. Díky „zelenému“ sklíčku a elektricky modrému ciferníku je docílen efekt magnetického záření.
Pouzdro Oyster o průměru 40 mm garantuje voděodolnost do 100 metrů. Na výrobu Milgaussů, tak jako na všechny modely Rolex byl použit nejkvalitnější blok oceli 904L (patent Rolex).
Uvnitř se nachází in-house kalibr 3131, který podobně jako všechny strojky Rolex, prošel testem chronometrické úřadu (COSC). Obsahuje velké množství technologií, které mu zajišťují vysokou odolnost vůči magnetickému záření, hlavně paramagnetickému nikl-fosfor kroku, oscilátor a modrý vlásek Parachrome, který je 10 krát odolnější vůči úderům jako tradiční vlásky.
Rolex Oyster Perpetual Milgauss
Vlastnosti: pouzdro ocel 904L, voděodolnost 50 m, průměr 40 mm, in-house mechanický strojek 3131, vlásek Blue Parachrom paramagnetické nikl-fosfor krok, Chronometr, 28.800 vibraci za hodinu, 48 hodinová rezerva chodu, mezinárodní záruka 2 roky, cena 6.800 € .