Ruiny Atlantidy prý nejsou pod vodou. Leží v Maroku

Ruiny Atlantidy prý nejsou pod vodou. Leží v Maroku 1

Dlouho se předpokládalo, že ruiny mocné a legendární Atlantidy leží už více než dva tisíce let pod hladinou moře. Výzkumníci se při hledání města, které do detailu popsal řecký filozof Platón, zaměřovali zejména na okolí Kréty, Malty, Sicílie a ostrova Santorini. To se ale zřejmě změní.

Počítačový expert v kontrastu k tradičním teoriím o potopeném městě přišel s vlastní hypotézou. Tvrdil, že se mu podařilo vystopovat lokalitu, ve které se nacházejí ruiny. Ty by měly ležet na pobřeží Atlantského oceánu nedaleko marockého města Marrákeš. Atlantida se prý vůbec nepotopila, ale zasáhla ji vlna tsunami , která město v podstatě úplně zlikvidovala.

stažený soubor (1)

Svou teorii založil na matematických výpočtech, díky kterým se mu podařilo určit přesné souřadnice ztraceného města. Dokázal to díky tomu, že do detailu sesbíral všechny informace z Platónových děl Timaios a Kritias, které se týkají mýtického města.

Indicií je řada
Mezi tyto údaje patří například to, že Atlantida ležela u moře, měla kruhový půdorys a nacházela se pět tisíc kilometrů od Atén. Tento okruh bohužel zahrnuje území nejen v Evropě, ale také v Africe a na Středním východě. Pomůckou však je, že v blízkosti ztraceného města se měly nacházet vysoké hory (pohoří Atlas), a také to, že mělo ležet západně od Egypta.

HubnerRuins.jpg

Atlantidy 21. století:
Už v roce 2030 by mohly v oceánech vzniknout města Tyto informace zadal expert do počítačového programu a použil mapu, která dané území rozdělila na 400 čtverců. Pak tyto čtverce označoval číslicemi v závislosti na tom, kolik charakteristik popsaných v Platónových knihách splňovaly. Vítězem se stala planina Souss Massa v Maroku, která se nachází asi 130 kilometrů jižně od Marrákeše. Na místo se sám vydal a tvrdil, že se výrazně podobá popisu, který o okolí Atlantidy zanechal Platón.

Jde o kruhové území s průměrem asi deset kilometrů, které má uprostřed malou vyvýšeninu. Kolem ní se nacházejí vyschlé řečiště, které řecký filozof také zmínil. Pátrání nekončí, planina Souss Massa se ​​také nachází na území, které poměrně často postihují zemětřesení. Právě ty by mohly způsobit vznik obrovských vln, které nemají problém srovnat se zemí ani větší město.

V Maroku se navíc po Atlantidě nikdy nepátralo, takže existuje možnost, že se zde nacházejí indicie, které povedou k objevení ztraceného města. Výzkumník bohužel v roce 2013 zemřel, ještě předtím však stihl své poznatky předat vášnivému pátrači po Atlantidě Marku Adamsovi, který věří, že se mu město konečně podaří najít. Pokud se tak stane, lidstvo bude mít o jednu legendu méně.