SUMÁŘ MISTROSTVÍ SVĚTA V SKI & GOLF 2015: ADAM ŽAMPA VYHRÁL LYŽAŘSKOU ČÁST, TOMÁŠ JUSKO S “HOLE IN ONE” 1

Na 12. mistrovství světa v lyžování a golfu v rakouském Zell am See – Kaprun skončil slovenský tým ve složení Adam Žampa, Zuzana Kamasová ,Juraj Zvarík, Tomáš Jusko a Michal Suchoba na 12. místě z 51 týmů.

Související články: Adam Žampa je lídrem 11. ročníku Mistrovství světa v lyžování a golfu 2015

V individuálním hodnocení se ze Slováků umístil nejlépe Juraj Zvarík, který skončil na 15. místě z více než 220 závodníků. Adam Žampa zvítězil v lyžařské části šampionátu. Tomáš Jusko zapsal jako jediný z účastníků „hole in one“.

Celkovým vítězem akce se stal bývalý lyžař světového poháru a nyní profesionální golfista – Švéd Partik Järbyn. V obřím slalomu skončil druhý za Adamem Žampa no ve dvou kolech golfu předvedl vyrovnané výkony, které mu zajistili prvenství.

„Patrik podal skvělý, vyrovnaný výkon. Jsem rád, že se mi podařilo vyhrát lyžařskou část, musím ještě zapracovat na mém golfu, „řekl po závodě Adam Žampach.

V individuálním pořadí nejvyšší umístěn Slovák – Juraj Zvarík skončil na 15. místě, zejména díky golfovým výsledkem 70 a 71 ran. Po úvodním dni na lyžích byl přitom až 56-ty.

„S golfem jsem spokojený, což mi nevyšlo podle mých očekávání bylo lyžování. Ta ztráta z lyží se ve dvou kolech golfu v podstatě nedala dohnat. „Řekl golfový profesionál z klubu Gray Bear, Tále.

Slovenská týmu ušlo umístění v první desítce pouze o 5 ran. „S výsledkem jsme spokojeni, i když vždy je prostor se ještě zlepšovat. Byl to náš první šampionát a konkurence zemí, kde má golf a lyžování mnohem větší tradici, byla skutečně velká „, řekl kapitán Slováků Michal Suchoba.

Zuzana Kamasová s Jurajem Zvarík skončila v klasifikaci dvojic na 6. místě. „Myslím si, že tento tým má na umístění v top 10, věřím, že lyžaři zapracovat na golfu a my golfisté na lyžování a příští rok si to zopakujeme, možná i s lepším výsledkem“, uzavřela Kamasová.